szukaj  |   kontakt

Rafał J. I. Kowalewski - Podłogo błogosław
Dominika Barabas - Cień
Jarek Wasik - Dotykanie

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2013 » Ślad po człowieku - płyta M.M. Dekiel
Ślad po człowieku - płyta M.M. Dekiel (Mariusz Dekiel)

KOCHAM - to pierwsze słowo, jakie wyśpiewałem (wymamrotałem?) kiedykolwiek na scenie - jest drogowskazem wyznaczającym mi jedyny słuszny kierunek. Piszę teksty piosenek. Potem dopasowuję do nich niewielką liczbę nieskomplikowanych akordów gitarowych i to co powstaje pokazuję niekiedy ludziom.

Tworzę w stylu acoustic-psycho-punk. Sam wymyśliłem ten styl. Głównie dla celów marketingowych. Póki co, nie wpdło mi do głowy lepsze określenie.

Płyta zawiera przemyślenia i pytania, na które każdy może odpowiedzieć inaczej. Każdy myśli inaczej i wysnuwa różne wnioski. Starałem się, by tematy poruszane w piosenkach atakować nie z tej strony, z której się wszyscy spodziewają. Często po wysłuchaniu utworu trzeba się zastanowic, czy pierwotnie sugerowany temat jest właściwy (np. czy „Pocałunki" są o miłości ?).

Mnie, jako autorowi dużo radości dają wciąż nowe wersje rozumienia moich tekstów, co utwierdza mnie w przekonaniu, że sam też do końca nie wiem, co i o czym napisałem. Jest to bardzo ciekawe i pouczające przeżycie.

Ascetyczna forma większości utworów jest zamierzona. Jej celem jest podkreślenie roli tekstu, który nie jest schowany za nadmiernie rozbudowaną kompozycją i instrumentacją. Dla tych, którzy jednak bardziej wolą formę mam wskazówkę praktyczną: zacznijcie słuchanie płyty od końca. Niektóre utwory są w dwóch wersjach, co daje możliwośc wyboru tej właściwej dla danego słuchacza.

Polecam płytę ze względu na ciężkie czasy, w których żyjemy, ponieważ pomoże ona niewątpliwie ten ciężar nieco ulotnić. No bo smutna, to ona na pewno nie jest.

Płyta do nabycia u artysty pod adresem:

M.M. DEKIEL

Lista utworów

I. ACOUSTIC PSYCHO PUNK
1. Ślad po człowieku
2. Balada
3. Grabarz grabarzowi grabarzem
4. Dżungiel
5. Histeryjka o zwyrodniałym kapralu
6. Znowu nie będzie wiosny
7. Pocałunki
8. Ostatni rajd
9. Piosenka turystów preriowych
10. Rastaman Iwanow
11. Kiedyś zapomnimy
12. Życie

II. LIVE
13. Histeryjka dziw-nie-tolerancyjna
14. Dżungiel
15. Piosenka turystów preriowych

III. ELECTRO
16. Rastaman Iwanow
17. Ostatni rajd

Okładka płyty

Mariusz Dekiel

Zdjęcia