szukaj  |   kontakt

Dąbrówka - Majewski - Monolog niesłyszących się
Raz do roku - Dziękuję Ci
Włodek Mazoń i Vis a Vis - Babie lato

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2018 » Fotorelacja: Julianna Grabowska przed premierą | wieczór w Imparcie
Fotorelacja: Julianna Grabowska przed premierą | wieczór w Imparcie

8 lutego w sali kameralnej wrocławskiego Impartu w cyklu „Przed premierą” przy pełnej widowni wystąpiła Julianna Grabowska. Studentce prawa na fortepianie akompaniował Artur Grudziński.

Przypomnijmy, cykliczne, comiesięczne spotkania pod znaczącym tytułem „Przed premierą” prowadzi wybitny znawca piosenki artystycznej, literackiej, aktorskiej - Bogusław Sobczuk. Czasem przyjeżdża do Wrocławia z rodzinnego Krakowa z komplikacjami, jakie stawia przed kierowcami zimowa aura. Tym razem musiał także dodawać młodej artystce otuchy, podczas gdy publiczność brawami ponaglała do wyjścia na scenę.

Wieczór z Julianną Grabowską należał do refleksyjnych, nostalgicznych i dramatycznych. Wybór piosenek do recitalu koncentrował się wokół tematów ostatecznych i skrajnych. Kontrapunktem do słów piosenek były zapowiedzi i komentarze mistrza słowa - Bogusława Sobczuka, który wyjaśnił milczenie stremowanej Julianny Grabowskiej we fragmencie trzeciej strofy utworu, jako chwila ciszy oddana z szacunku dla autora tekstu - Juliana Tuwima.

W piosenkach śpiewanych przez przyszłą panią mecenas pojawiały się pytania o życie, sens, los, miłość bliską śmierci… Utwory do słów Brechta, Czechowicza, Kofty mówiły o sytuacjach ekstremalnych. „Nerwica w granicach normy” zinterpretowana na bis była najlepszym kąskiem wieczoru.

oprac. Dorota Olearczyk
foto: Julia Olearczyk i Dorota Olearczyk